"Соглом авлод учун" халқаро хайрия фондининг ярим йиллик харажатлар маълумоти
1.1. Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг қарорига мувофиқ кўчма тиббий-ижтимоий ёрдам гуруҳларини сақлаш учун бюджетдан ажратмалар. 02/22/1996 йил 71-сон учун       260 983 847,08
1.2.  "Friedensdorf International" (Германия) лойиҳаси доирасида Ўзбекистон Республикаси клиникаларида бемор болаларда жарроҳлик амалиётларини ўтказиш       393 203 550,00
жумладан
1.2.1.  Туғма юрак нуқсони "Тетрада Фалло, ДМЖП, ДМПП, СЛА, ЛГ, ОАВК."            332 500 000,00
1.2.2.  Ортопедик жарроҳлик "Туғма бўйин қийшиқлиги, маймоқлик, ортопедик оёқ нуқсони.               9 750 000,00
1.2.3.  Юз-лаб жарроҳлиги  "лаб ва танглайни туғма нуқсони, лаб-бурун деформацияси, каверноз гемангиомаси"             18 450 000,00
1.2.4.  Пластик жарроҳлик "қўл ва оёқнинг куйишдан кейинги келлоид контрактуралари, синдактилия, полидактилия"             32 250 000,00
1.2.5.   Бошқа харажатлар-банк комиссияси, иш юритиш                  253 550,00
1.3. Фонднинг Низомида кўрсатилган миссияларни бажариш мақсадида  «Procter & Gamble» ташкилоти билан ҳамкорликдаги   - «Балогат даври» и "Сог тан-соглом бола" лойихалар       212 837 298,34
1.4. Қўшма Штатлари Халқаро Тараққиёт Агентлиги (ЮСАИД) ҳомийлигидаги "Тинчлик учун озиқ-овқат" лойиҳаси бўйича «Breedlove»  корпорацияси (АҚШ) томонидан ишлаб чиқарилган қуритилган сабзавотли шўрвани тарқатиш кўринишида «Resource and Policy Exchange» ташкилоти томонидан  (АҚШ) (грант) инсонпарварлик ёрдамини кўрсатиш.          35 805 970,00
1.5.  Марказий Осиёда сил касаллигини бартараф этиш лойиҳаси Жиззах, Сирдарё ва Фарғона вилоятларидаги тиббиёт муассасаларини тиббий буюмлар ва жиҳозлар кўринишида қўллаб-қувватлашга қаратилган. (лойиха)        209 437 959,00
1.6. "Америкерз"  халқаро ташкилотининг лойиҳаси Қорақалпоғистон Республикасининг Хўжайли туманида жойлашган 3-сонли руҳий касалликларга чалинган болалар учун ихтисослаштирилган давлат таълим муассасасини сув билан таъминлаш бўйича қўшма лойиҳани амалга ошириш доирасида       315 495 344,02
1.7. Фонднинг халқаро ҳамкорларидан гуманитар ёрдам жалб қилиш, шунингдек Фонд устав фаолиятининг шаффофлиги ва ҳисобдорлигини таъминлаш бўйича чора-тадбирларни амалга ошириш билан боғлиқ харажатлар         28 197 500,00
1.8. Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 22 йил 1996 февралдаги 71-сонли "Ўзбекистон Республикасида тиббий-ижтимоий патронаж тизимини ташкил этиш тўғрисида" ги қарори ижроси билан боғлиқ харажатлар, кўчма тиббий-ижтимоий ёрдам гуруҳлари фаолиятининг мақсади доимий ва доимий фаолиятидир. Оила, бир гуруҳ шахслар ва жисмоний шахсларнинг, айниқса қишлоқ жойларда тиббий ва ижтимоий ёрдамга, шу жумладан бюджет маблағларига бўлган эҳтиёжларини қондиришни тизимли ўрганиш.       164 572 419,46
1.9. Халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгаши ҳузуридаги нодавлат  нотижорат ташкилотлари ва фуқаролик жамияти бошқа институтларини қўллаб-қувватлаш  жамоат фонди  томонидан  нодавлат нотижорат ташкилотларни қўллаб-қувватлашга йўналтирилган   «Тошкент шахрининг туризм салоҳиятини ҳамда ҳизмат кўрсатиш тизимини ривожлантиришда фуқаролик жамияти институтларининг ўрни» грант лойихаси         15 161 000,00
1.10. Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 22 йил 1996 февралдаги 71-сонли "Ўзбекистон Республикасида тиббий-ижтимоий патронаж тизимини ташкил этиш тўғрисида" ги қарори ижроси билан боғлиқ харажатлар, кўчма тиббий-ижтимоий ёрдам гуруҳлари фаолиятининг мақсади доимий ва доимий фаолиятидир. Оила, бир гуруҳ шахслар ва жисмоний шахсларнинг, айниқса қишлоқ жойларда тиббий ва ижтимоий ёрдамга, шу жумладан бюджет маблағларига бўлган эҳтиёжларини қондиришни тизимли ўрганиш.       140 000 000,00

Расходы МНБФ "Соглом авлод учун" за 1 полугодие 2025 года
1. Расходы, связанные с реализацией Государственных и собственных программ Фонда    1 775 694 887,90
1.1. Расходы бюджетных ассигнований на содержание передвижных бригад медико-социальной помощи в соответствии с постановдением Кабинета Министров РУз. от 22.02.1996г. за №71       260 983 847,08
1.2. Грант  "Friedensdorf International"  (Германия) проведение операций в клиниках Республики Узбекистан всего       393 203 550,00
1.2.1.  Врожденный порок сердца "Тетрада Фалло, ДМЖП, ДМПП, СЛА, ЛГ, ОАВК."           332 500 000,00
1.2.2.  Ортопедические операции "Врождённая  кривошея, косолапость, ДЦП,"              9 750 000,00
1.2.3.  Челюстно-лицевые операции "с врожденной аномалией губы и неба, носогубная деформация, кавернозные гемангиомы"            18 450 000,00
1.2.4.  Пластические операции "Послеожоговое келоидные контрактуры руки и ноги, Синдактилия, Полидактилия, "            32 250 000,00
1.2.5.  Прочие расходы - комиссия банка, канцтовары                 253 550,00
1.3. Во исполнение уставных задач Фонда и в целях реализации совместно с компанией «Procter & Gamble» и ООО "WINGS DISTRIBUTION COMPANY" Программы- «Балогат даври».       212 837 298,34
1.4. Проект «Продовольствие во имя мира», спонсированной Агентством США по международному развитию (ЮСАИД), направленной на оказание гуманитарной помощи в виде распределения дегидратированного овощного супа, произведенного корпорацией «Breedlove» (США), от организации «Resource and Policy Exchange» (США) (грант)         35 805 970,00
1.5.  Проект в двух пилотных регионах (Сырдарьинская и Ферганская области) Проекта USAID "Узбекистан свободный от туберкулеза" - создание и содержание мультидисплинарных команд -МДК.        209 437 959,00
1.6. Проект Международной организации "Америкерз" в рамках реализации совместного Проекта по реконструкции водоснабжения специализированного государственного образовательного учреждения для детей с психическими растройствами №3, расположенного в Ходжейлийском районе Республики Каракалпакстан        315 495 344,02
1.7. Расходы, связанные с привлечением гуманитарной помощи от международных партнеров Фонда, а также осуществление мероприятий по обеспечению гласности и отчетности уставной деятельности Фонда         28 197 500,00
1.8. Расходы по выполнению постановления Кабинета Министров Республики Узбекистанот 22 февраля 1996 года за №71 "О создании системы медико-социального патронажа в Республике Узбекистан", целью деятельности передвижных бригад медико-социальной помощи является постоянное и планомерное изучение удовлетворения потребности семьи, группы лиц и отдельных лиц, особенно в сельской местности, в медико-социальной помощи, включая бюджетные ассигнования.       164 572 419,46
1.9. Общественный фонд по поддержки ННО и других институтов гражданского общества при Ташкентском городском Кенгаше народных депутатов проект «Роль институтов гражданского общества в развитии туристического потенциала Ташкента и системы обслуживания»         15 161 000,00
1.10. Проведение оперативного лечения детей больных ВПС в клиниках Республики Узбекистан       140 000 000,00
2.  Расходы для осуществления уставной деятельности:     1 115 653 761,96
2.1.  Содержание Центрального аппарата, включая АУП, всех специалистов, технический персонал             925 203 928,86